İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı için yapılan çalışmalar, dış ortamdan ve müşterilerin gözünden bir firmanın nasıl göründüğünü belirler. Bir kimlik çalışması sırasında firma parça parça değil, bir bütün olarak ele alınır. Böylece daha iyi betimlemesi gerçekleştirilir.

Kurumsal bir kimlik kısa süreli değil uzun süreli olmalıdır. Her ne kadar sonradan değişiklik yapılması mümkün olsa da bu sadece marka tanınırlığını düşürecek, müşteriler üzerinde kötü bir etki yapacaktır. Dolayısıyla planlama esnasında uzun yıllar boyunca kullanılacak şekilde hazırlanmalıdır.

Doğru yapılan bir kimlik çalışması ile kalıcı bir şirket olduğunuzu iş ortaklarınıza ve tüketicilere gösterebilir, böylece güvenilir yapınızla öne çıkabilirsiniz. Ayrıca diğer rakip firmalara göre artılarınızı da belirtebilirsiniz.

Tüm bunlar sayesinde sektörünüzde varlığınızı geliştirerek, müşterilerin gözünde değerinizi yükseltebilirsiniz. Brandenn kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında her firmayı özel bir şekilde ele alarak, esnek çalışmalar ile tanınırlığınızı arttırmaktadır.

Kurumsal Kimlik Nedir ve Öğeleri Nelerdir?

Kurumsal kimlik tasarımı hem müşterilere hem de iş ortaklarına, rakiplere şirketin kim olduğunu, değerlerini ve karakterini gösterir. Hakkında ayrıntılı bilgi vererek tanıtımı yapar. Görsel bir çalışma olup kurum içi ve kurum dışı gerçekleştirilebilir.

Kurum içi yapılan çalışmalar oldukça geniş olsa da temel olarak şunları kapsar;

  1. Dosya, bloknot, kartvizit ve logo standartlarının tespit edilmesi
  2. Haberleşme formlarının meydana getirilmesi
  3. Logo ve amblemlerin tespit edilmesi
  4. Kurum içi yönlendirmelerin hazırlanması
  5. İrsaliye, çek ve senet gibi evraklarının meydana getirilmesi
  6. Dijital belgelerin meydana getirilmesi

Katalog ve broşürlerin hazırlanması, bina tasarımının değiştirilmesi gibi çalışmalar ise kurum dışı kurumsal kimlik çalışmalarına girer. Bu çalışmalar kapsamında ne yapılırsa yapılsın, firmaların doğru şekilde ele alınmaması kötü bir izlenime yol açar. Bu da sektörünüzde müşteri kaybetmenize neden olur.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Ne Kadar?

Her firmada kurumsal kimlik kapsamında yapılan işlemler farklıdır. Dolayısıyla kurumsal kimlik tasarımı fiyatları standart olarak değil özel bir şekilde belirlenir. Firmanızı en iyi yansıtan kurumsal kimlere uygun bir fiyatla kavuşmak istiyorsanız, Brandenn size en iyi çözümleri teklif etmektedir.

Kaynak: https://www.brandenn.com/kurumsal-kimlik-tasarimi/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir