İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sınava geç kalan kızı düşüncesince dakikalarca dil döktü

81 il planlı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu bulunan Alan Yeterlilik Testi (AYT) başladı. Adayların imtihan merkezlerine girişleri sayaç 10.00’da akıbet buldu. Edirne’de sınava geç kalan adaylar ve aileleri ile kapıda mevcut görevlilere dakikalarca dil dökmesine karşın hapis giremedi.

‘Çocukların geleceği ile oynuyorsunuz’

Sınava giremeyen adayın babası çoğunun geleceği ile oynadıklarını belirterek “Çocuğumun geleceği ile oynuyorlar. Çocuğum 1 yıldan çok bu imtihan düşüncesince uğraşıyor hazırlanıyor. 5 dakika geç kalmış olduğu düşüncesince geleceği ile oyandılar. Emeği gitti çocuğumun” dedi.

Sınava kimliğini unutmuş olduğu düşüncesince geç kalan namzet “Sınavı 1 dakika ile kaçırdım. Kimliğimi unuttuğum düşüncesince geç kaldım. 10’da girmem gerekiyormuş olmadı. Öğleden sonraları gireceğim” halinde konuştu.

Öte taraftan Üçüncü seans sayaç 15.45’te başlamış olacak ve imtihan 120 dakika sürecek. Bunda da Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak.

Mehmet Basmacı
 

İLGİLİ HABER

43 yaşlarında 5. üniversiteyi kıraat etmek düşüncesince kolları sıvadı 43 yaşlarında 5. üniversiteyi kıraat etmek düşüncesince kolları sıvadı

Kaynak: IHA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir