İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimliğini unutunca imdadına trafik polisi yetişti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) planlı Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2. oturumu çağ 10.15’te başladı. 160 suali cevaplamaları düşüncesince adaylara 180 dakika verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne ilişkin takımlar imtihan güzergahlarında serbest düzenlilik önlemleri aldı. Tüm kavşaklarda trafik yoğunluğunu en organ tefriş etmek düşüncesince sabahın er saatlerinden itibaren fariza düzlük ekipler, ana yol ve sokaklarda parklanmalara müsaade vermedi.

Motorlu Yunus timleri de Nüfus Müdürlüğü’nün arazi almış olduğu Zonguldak Valiliği etrafında apiko bekledi. Kimliğini kaybeden öğrenciler polis ekiplerinde iane istedi. Sınava dönüşmek kadar geldiği binada kimliğinin olmadığını ayırt fail ortak mektepli trafik polisinden iane istedi.

Polis otosuyla Valilik binasına mevrut mektepli ve velisi eğreti etiket vesikası çıkarttı. Trafik polisinin baştan imtihan salonuna getirmiş olduğu mektepli sınava yetişti. Sınav saati önceleri takımlar arıza yaşanmaması düşüncesince dip güç harcadı. Zabıta ekipleri de meslek çevrelerinde gözleyen velilere düğürcük ve su ağırlama etti.

Sınav saati yaklaştığında fevk araması meydana getirilen adaylar dönenceli salonlara alındı. Adaylar içeride veliler dışarıda arak döktü. Sınavın 3. oturumu ise 15.45’de gerçekleştirilecek.

Onur Altındağ

İLGİLİ HABER

Baba mahdum YKS coşkusunu baş başa yaşadı Baba mahdum YKS coşkusunu baş başa yaşadı

Kaynak: IHA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir