İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 81 ilden gelen babalarla buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Başkent Öğretmenevi’nde planlı yemekte, bakma mensubu bulunan 81 baba ile ortak araya geldi. Bakan Yanık, “İnsanın babasıyla birlikteliği betim edilirken peşinde kepez denli babası mevcut denir” lafına atıfta bulundu. Bakan Yanık, babanın ailenin dengesini sağlayıcı en ehemmiyetli güç bulunduğunu vurgulayarak, “İnsan yaşama güvenmeyi babasından öğrenir, ayrıca kendine güvenmeyi üstelik babalar öğretir. Babayla kurulan bağ, insanoğlunun ati akıllıcasına etap atmasında en şişman güçtür. Annelerimiz tükenmez şefkatleriyle bizi sarmalarken babalarımız da bize, kabuğumuzu kırıp yaşama katılacak o dehşetli gücü ve cesareti verir” ifadelerini kullandı.

“2 buçuk milyon vatandaşımız eğitimlerimizden yararlanmıştır”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2013 yılından buyana planlı Aile Eğitim Programlarının kesintisiz bitmeme ettiğinin altını çizen Yanık, şunları kaydetti:

“Eğitimlerimizde karı üyelerinin birbirinden uzaklaşmasını önlemeye ve baştan bütünlük birliktelikten sağlık almaya müteveccih mesajlar ciddiyet kazanıyor. Bununla baş başa karı üyelerinin dava kırma kapasitelerinin artırılması, kaynakların çalışan kullanımının öğrenilmesi denli başlıklar altında ailelerin bahtiyar geçinme becerilerinin desteklenmesi hedefleniyor. 2013 yılından bugüne derece kısaca 2,5 milyon vatandaşımız eğitimlerimizden yararlanmıştır. Ülke çapında bitmeme fail eğitimlerimiz hepsi İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Hizmet Merkezlerimizde parasız yerine veriliyor. Ayrıca karı içi hastalıkların çözümü düşüncesince Danışmanlık Hizmetlerimize de bitmeme ediyoruz. Eşler arası ilişki, anne-baba bebek ilişkisi, ferdî tedavi denli bölgelerde parasız görev veriyoruz. 2012 yılından bugüne derece kısaca 81 bin vatandaşımıza karı danışmanlığı hizmeti çerçevesinde başarmış durumdayız.”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine hem karı odaklı politikaların bununla beraber planlı eğitimlerle gelişigüzel devir ailelerin yanlarında olduklarını aktaran Yanık, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine eksiksiz babalardan ailelerimizin güçlenmesi, huzuru ve mutluluğu düşüncesince bizimle ortaklık yapmalarını ve konutlarını hâlâ baş döndürücü şenlendirmelerini bekliyoruz” diyerek konuştu.

Oğuzhan Halil Özbek – İbrahim Çakmak – Ali Nargüner

İLGİLİ HABER

Huzurevi sakinlerine babalar haset kutlaması Huzurevi sakinlerine babalar haset kutlaması

Kaynak: IHA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir