İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Annesinin elinden tutup sınava götürdü

Türkiye’nin ciharıyek indinde bulunduğu kabil Kocaeli’de de darülfünun adayları YKS heyecanı yaşadı. Öğrenciler sınava girerken ana babalar ise kapıda durup durup evlatlarının çıkmasını bekledi. Ancak Kocaeli’de ayrımlı müşterek görüngü yaşandı. Bu defa 50 yaşındaki Nevin Eker sınava girerken 20 yaşındaki oğlu ise kapıda annesinin çıkmasını bekledi.

“Sınava oğlumla beraberce geldim, benim destekçim oldu”

Sınava giren 2 bebek anası bulunan 50 yaşındaki Nevin Eker “Üniversite sınavına girdim. Boşandıktan sonraları kendimi okumaya verdim. Sınava oğlumla beraberce geldim, kedisi benim destekçim oldu. Liseyi bariz öğretimle müşterek senede bitirdim. Ardından darülfünun sınavına hazırlandım. Sınavda matematikte zorlandım az daha tek açmadım fakat öteki mevzuları çözdüm. Bir gayem var, sözel namına kıraat etmek istiyorum. Okumak istediğim bölümler gastronomi yada gezim ve otelcilik” dedi.

“Beraber öğüt çalıştık”

Sınava annesini getiren ve Kocaeli Üniversitesi talebesi Mustafa Ünlü, “Bugün annemi sınava getirdim ve onun destekçisi oldum. Annem boşandıktan sonraları kıraat hevesini bizimle paylaştı. Biz de ona ortaöğretim müşterek zamanlar baş döndürücü araştırma görevlisi olduk. Beraber öğüt çalıştık akşamlara denli öğüt videoları izledik. Bugün ise buradayız, sınava geldik. Biz baş döndürücü mutluyuz o da baş döndürücü heyecanlı. İnşallah istediği kısmı kazanır kılıç de ona dayanak olmaya bitmeme ederiz” diyerek konuştu.

Cihat Polat
 

İLGİLİ HABER

Aile boyu YKSye girdiler Aile boyu YKS’ye girdiler

Kaynak: IHA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.