İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aile boyu YKS’ye girdiler

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde canlı ve belediyede etkin Hasan Şengün (44) ile domates serasında etkin benzeri Meral Şengün (35) ile beraberce havadan rüştiye ve liseyi bitirip, peşi sıra çıkarlarını darülfünun yollarına vurdular. Hedeflerini büyüten eş erkek koşa çalışmış oldukları yerlerde pekleşmek düşüncesince YKS sınavına girmeye değişmeyen verdiler. Aynı okulda sınava giren Şengün çifti evvela kendilerine arkalamak düşüncesince yeniden sınava giren darülfünun talebesi kızları Senay Şengün’ü sınava gireceği okula bıraktı henüz sonraları kendileri sınava gitti.

Kızlarını sınava bıraktıkları okulda İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda mevcut ağababa Hasan Şengün, “Eşim, kızım ve ego okumanın yaşlarının olmadığını kendimize gaye edindik. Bu yaşta okumanın bizlere pozitif katacağını düşündüğümüz düşüncesince eşimle beraberce ortaokulu ve liseyi dışardan bitirdik. Şimdi kızımızla beraberce darülfünun sınavına girmeye değişmeyen verdik. Biz aşağılık fevk 10 senedir kızımızın liseyi bitirmesiyle beraberce kızımızla bu arada müşterek misyonumuz vardı, darülfünun sınavına girmekti. Eşim serada iştirakçi kendisine çalışmakta. Nasip olursa eşim mühendislik yahut teknikerlik okuyup çalışmış olduğu iş durumunda teknik adam kendisine fariza yapmak. Ben de iş durumunda akla yatkın pozisyonlarda açınmak istiyorum. İtfaiye ve yahut AFAD kısmı olabilir. Sandıklı itfaiyesinde fariza yapmaktayım. Kendi mesleğimize akla yatkın bölümlerde okumayı düşünüyorum” sanarak konuştu.

“Onların heyecanı gitsin sanarak sınava girdim”

Anne Meral Şengün ise hedefinin kültür mühendisi peyda etmek bulunduğunu anlatım ederek, “Okumanın yaşlarının olmadığını belirtmek düşüncesince eşimle bu arada bu yola çıktık. Kızlarımıza dayanıklı peyda etmek istiyoruz. 12 senedir topraksız seracılıkta çalışıyorum ben. Hedefim orada kültür mühendisi olabilmek” dedi.

Anne ve babalarını bu sıkıntı maratonda bekâr tutmak düşüncesince darülfünun okumasına karşın yeniden sınava girdiğini kaydeden Senay Şengün ise şunları söyledi:

“Tekrardan onlarla sınava tahavvül etmek istedim. Ben şuanda aşırı sevdiğim müşterek kısımda okuyorum. Çocuk gelişimi okuyorum. Ben önceki yılımda kazandım. Onların heyecanı gitsin sanarak sınava girdim. Bir manada onlar bana dayanaklık etmek evet ego de onlara dayanaklık etmek oldum. Uzakta olduğum düşüncesince hazırlıklarına aşırı araştırma görevlisi olamadım. Ben sınavda kalburüstü olacaklarına inanıyorum.”

Mevlüt Tınas
 

İLGİLİ HABER

Yurtta YKS heyecanı Yurtta YKS heyecanı

Kaynak: IHA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.